O programie

Konfigurator Windows 98 służy do zarządzania profilami użytkownika w systemie Windows 98. Dotychczas zostały zaimplementowane takie grupy opcji jak:
 • Menu Start
 • Pulpit
 • Eksplorator
 • Podpowiedzi
 • System
 • Ikony
 • Ograniczenia
  System Windows 98 posiada wiele opcji, których nie można zmienić w żadnym z systemowych okien właściwości, a jedynie poprzez modyfikację rejestru. Właśnie takie opcje pozwala przede wszystkim zmieniać Konfigurator Windows 98.
  Program jest dostępny zupełnie za darmo i można go dowolnie powielać i rozprowadzać.

  Instalacja

  Program nie musi być absolutnie instalowany w systemie aby mógł działać. Rozprowadzany jest jako samorozpakowujące się archiwum, zatem można wskazać dowolny katalog, z którego można go uruchamiać.
  Program nie zapisuje żadnych własnych kluczy ani wartości w rejestrze ani nie tworzy żadnych plików na dysku.
  Aby odinstalować program wystarczy skasować jego plik z twardego dysku. Zmiany wprowadzone przez użytkownika w trakcie korzystania z programu zostaną oczywiście zachowane.

  Platforma

  Konfigurator Windows 98 jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczony dla systemu Windows 98 firmy Microsoft w wersji polskiej (v4.10.1998). Został przetestowany tylko na tej platformie.
  Jakkolwiek powinien działać bezproblemowo również w innych wersjach językowych tego systemu, ale wszystkie teksty w programie pozostają w języku polskim.
  Większość opcji programu powinna działać również w systemie Windows 95 z zainstalowanym Internet Eksplorerem w wersji co najmniej 4.0, ale program nie ukrywa opcji przeznaczonych wyłącznie dla systemu Windows 98. Używanie Konfiguratora w systemie Windows 95 nie powinno powodować problemów.

  Rok 2000

  Autor programu zapewnia, że Konfigurator Windows 98 będzie działał poprawnie po 1 stycznia 2000 roku jak również po 1 stycznia 2001 i w ogóle kiedykolwiek.

  E-mail

  Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i propozycje dotyczące programu.
  Jeśli program nie pracuje poprawnie w Twoim systemie, proszę o dokładny opis problemu - komunikat itp.

  Wyślij do mnie list.


  (C) 1999 Copyright by Leszek Skorczyński.